بلاگ

Super User

Super User

چرا كودكان از دندانپزشكی می ترسند؟

ترس از دندانپزشكی عموماً قبل از اولین درك كودك نسبت به فضای دندانپزشكی ایجاد می شود كه پیرو ترس او از خدمات درمانی و پزشكی است. كودك از ابتدا لحظات دردناكی را هنگام بیماری تحمل می­كند و گاهاً در مراكز درمانی نیز با درمانهایی رو به رو شده كه برایش خوشایند نبوده، پس مقوله نام پزشك و درمان به تنهایی در ابتدای كار می تواند ترسی در كودك ایجاد كند. از طرف دیگر مواجه شدن كودك با فضای ناشناخته دندانپزشكی و یا شنیدن صدای فرز نیز می تواند تاثیر به سزایی بروی او داشته باشد. در نهایت اگر نحوه بر خورد پزشك و دیگر عوامل دندانپزشكی باعث رنجش كودك شود، اورا از حضور در محیط دندانپزشكی و حتی دندانپزشکی کودکان بیزار می كند.

یکشنبه, 21 مهر 1398 ساعت 10:36

جرم گیری چیست و چه مزایایی دارد؟

جرم، انباشته شدن پلاک های میکروبی را می گویند که روی دندان چسبیده و سخت می شوند. با استفاده مکرر از مسواک احتمال ایجاد جرم کاهش می یابد اما از بین نمی رود و همیشه امکان بروز آن هست. پلاک میکروبی باید به موقع از روی دندان برداشته شود، زیرا جرم به بافتهای نگهدارنده دندان و لثه آسیب می رساند و مکانی می شود برای تجمع و تکثیر میکروبهای پوسیدگی ‌زا و باعث بروز مشکلاتی مانند بیماری های لثه و پوسیدگی دندان می شود. استفاده از نخ دندان می تواند تا حد زیادی در کاهش جرم دندان موثر باشد زیرا قسمت هایی از دندان ها هستند که با مسواک زدن تمیز نمی شوند و باید با استفاده از نخ دندان آنها را تمیز نمود.

سطح و مینای دندان حاوی مقادیری مواد معدنی است که به دندان استحکام می بخشد و از پوسیدگی آن جلوگیری می کند. مینای دندان بر اثر اسیدهای خوراکی و اسید هایی که باکتری های پلاک های میکروبی دندان با تجزیه مواد قندی ایجاد می کنند، یون از دست داده و تضعیف می شود و به مرور دندان دچار پوسیدگی خواهد شد. فلوراید ترکیبی قوی با کلسیم ایجاد می کند که باعث جلوگیری از پوسیدگی دندان و پوکی استخوان می شود. فلوراید فرم یونی عنصر فلورین، سیزدهمین ماده معدنی است که در پوسته زمین، آب و هوا مقدار قابل توجهی از آن وجود دارد.

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را ارسال نمایید.

درباره ما

 کلینیک دندانپزشکی آرمان با کادری متخصص و حرفه ای در محیطی آرام و زیبا و کاملا بهداشتی با 5 سال تجربه درخشان کادرخود و جدیدترین متد ترمیم و جراحی دندان در استان البرز در ردیف بهترین کلینیک های دندانپزشکی قرار گرفته است .

 

 

دوربین مدار بسته کرج ، نمایندگی سیماران کرج،اعلام حریق تسلا کرج

دندانپزشکی شبانه روزی کرج،خانه ایمپلنت کرج،متخصص درمان ریشه در کرج